PioneerInvestments Zivnobanka

Živnostenská banka prodává lucemburské fondy Pioneer Investments

2.12.2004

Živnostenská banka zahájila na svých 35 pobočkách prodej lucemburských podílových fondů sesterské skupiny Pioneer Investments. V nabídce je celkem 38 podílových fondů, které zahrnují všechny investiční strategie, hlavní typy fondů a umožňují investovat na všech světových trzích.Nabídka lucemburských fondů doplnila portfolio investičních možností, které banka dosud nabízela v rámci Rodiny fondů Živnobanka.

„Investiční produkty a podílové fondy jsou jednou z našich produktových priorit. Chceme do budoucna co možná nejvíce využít synergie, které v rámci skupiny UniCredito nabízí spolupráce s Pioneer Investments,“ řekl Jiří Kunert, předseda představenstva Živnostenské banky.

„V naší nabídce podílových fondů jsou produkty, které obdržely od mezinárodních hodnotících agentur jako je Standard and Poor´s ta nejvyšší hodnocení a představují špičku mezi světovými fondy stejného typu. Investiční specialisté na pobočkách je samozřejmě znají a mohou s nimi zájemce seznámit. Českým klientům bude vyhovovat i rizikový profil produktů – můžeme uspokojit investory hledající jak konzervativní strategie, tak strategie dynamické,“ dodal Roman Pospíšil, předseda představenstev Pioneer česká investiční společnost, a.s. a ŽB Asset Management, a.s.

Klienti mohou do lucemburských fondů Pioneer investovat v korunách, amerických dolarech nebo eurech. Minimální vstupní investice činí 30 tisíc Kč nebo ekvivalent v cizí měně. Každá další investice je minimálně 10 tisíc Kč nebo ekvivalent v cizí měně.

Společnosti skupiny Pioneer Investments a Živnostenská banka patří společně do jedné z největších bankovních skupin v Evropě, UniCredito Italiano. Pioneer Investments působí v oblasti kolektivního investování od roku 1928 a celosvětově spravuje více než 4 000 miliard korun (údaj k 30. říjnu 2004) aktiv. Hlavní investiční centra Pioneer Investments se nacházejí v Bostonu, Dublinu, Milánu, Praze, Singapuru a Varšavě. Navíc má prodejní střediska např. v Buenos Aires, Hongkongu, Madridu, Miami, Mnichově či v Paříži. Celkem je skupina Pioneer Investments přítomna v 17 zemích a 25 světových metropolích.

Ivo Polišenský
Tiskový mluvčí
Živnostenská banka, a.s.
Miloslav Doubrava
Tiskový mluvčí
Pioneer Investments