Studenty OA v Resslově ulici v Praze zaujala témata finančního trhu a investování

Studenti třetího ročníku Českoslovanské akademie obchodní v Resslově ulici, kteří si zvolili předmět Finanční trh a investování, měli 9. března možnost porovnat si dosud nabyté teoretické znalosti s praktickými poznatky odborníků. Roman Dvořák, analytik ze skupiny Pioneer Investments, přednášel v rámci projektu Finanční akademie na aktuální téma právě probíhající dluhové krize a jejího dopadu na domácnosti, vlády, firmy a investory.

„Potěšilo mne, že finančnímu vzdělávání na obchodní akademii v Resslově ulici věnovali samostatné místo v rámci učebních osnov a volitelný předmět Finanční trh a investování se setkává se zájmem studentů,“ uvedl Roman Dvořák, analytik trhu a produktů Pioneer Investments ČR, a dodal: „Jistě k tomu přispívá i zapálený přístup pana profesora, který se aktivně zapojil do diskuze.“

Z krátkého průzkumu prostřednictvím anonymních investičních dotazníků vyplynulo, že si třeťáci uvědomují potřebu vytvářet finanční rezervy do budoucna. Z různých investičních možností volili zejména zlato, drahé kovy, nemovitosti a stavební spoření. A odkud čerpají ekonomické a finanční informace? Především z internetu, z tisku a ze školních lavic.

Tradičně největší odezvu pak mezi studenty vyvolala interaktivní flashová hra na principu lodí, při které si mohli zábavnou formou ověřit své znalosti z oblasti investování a finančních trhů a osvěžit si pojmy, které již zaslechli v přednáškách v rámci volitelného předmětu, nebo je zaznamenali v médiích.

Investiční skupina Pioneer Investments realizuje vzdělávací projekt Finanční akademie pro studenty letos již pátým rokem. Hlavním cílem projektu je poutavou diskusí přiblížit mladým lidem svět finančních a kapitálových trhů v souvislosti s aktuálním ekonomickým děním. Přednášky jsou pro školy zcela bezplatné a zapojují se do nich zaměstnanci společnosti i širší management. Kromě České republiky Finanční akademie funguje již několik let i na Slovensku.

Pioneer Investments, Praha