Úspěšný dluhopisový fond Pioneer Funds – Strategic Income nyní měnově zajištěn do české koruny

Dluhopisový fond Pioneer Funds - Strategic Income je od 19. července nově měnově zajištěn do české koruny. Tento podfond s vysokým výnosovým potenciálem a dlouhodobou úspěšnou historií patří mezi přední produkty skupiny Pioneer Investments zaměřené na cenné papíry s pevným příjmem. Agentura Morning Star jej v červnu ohodnotila pětihvězdičkovým ratingem.

Pioneer Funds – Strategic Income může investovat do všech sektorů dluhopisového trhu, včetně rozvíjejících se trhů a dluhopisů s vysokým výnosem (tzv. high yields). Zkušený portfolio manažer Kenneth J. Taubes a jeho tým pečlivě sleduje vládní i firemní dluhopisy a aktivně reaguje na aktuální situaci na trhu, čímž zvyšuje výnosový potenciál podfondu a omezuje rizika.

„Objem majetku pod správou překračující 2 miliardy dolarů umožňuje podfondu investovat do velkého množství titulů. Proto i největší pozice v portfoliu tvoří jen 1% z celkového majetku, což není mezi fondy obvyklé,“ říká Petr Šimčák, ředitel obchodu pro banky a instituce Pioneer Investments ČR, a dodává: „Navíc díky tomu, že je nyní možné do podfondu investovat i v rámci třídy zajištěné do českých korun, nemusí se čeští investoři bát, že by v důsledku posilování koruny proti dolaru nebo nežádoucím zvýšením volatility kurzu byli ochuzeni o část svých potenciálních výnosů.“

Podfond je určen zejména pro investory se střednědobým až dlouhodobým investičním horizontem tři a více let, kteří chtějí investovat na specializovaných trzích s pevným příjmem a jsou ochotni akceptovat riziko krátkodobých poklesů vyvolaných kolísáním cen na dluhopisových trzích.

Kromě nové korunové třídy je dluhopisový podfond Pioneer Funds – Strategic Income k dispozici také ve třídě v USD a EUR.

Uvedením měnově zajištěné třídy do CZK Pioneer Funds – Strategic Income rozšířil řadu podfondů lucemburské rodiny Pioneer Funds, které tuto možnost investorům v České republice již nabízejí - jako je např. akciový Pioneer Funds – U.S. Pioneer Fund, lucemburský klon třetího nejstaršího fondu na světě – Pioneer Fund založeného již v roce 1928.

Pioneer Investments, Praha