Skupina Pioneer Investments podporuje mladé baseballisty

O víkendu 21. a 22. května se uskuteční Pioneer Investments Open 2011 - baseballový turnaj dvanácti a třináctiletých chlapců. Na hřištích Eagles v Praze 4 se utká osm týmů z Prahy, Brna, Ostravy a Liberce. Investiční skupina Pioneer Investments nad utkáním převzala záštitu a finančně podpořila také turnaj Eagles Open pro věkovou kategorii 14 – 15 let, jenž proběhl o víkendu 14. a 15. května. Podporou baseballu skupina pomáhá dětem smysluplně trávit volný čas a pokračuje v naplňování své dlouhodobé strategie společenské odpovědnosti.

„Podpora dětí a mládeže zaujímá v našich CSR projektech významné místo, ať už se jedná o zvyšování finanční gramotnosti na středních školách, nebo o poskytování stipendia obzvláště nadaným studentům na studium prestižních zahraničních škol. Pohyb je neodmyslitelnou součástí dětství. Jsme proto rádi, že i s naším přispěním se mohou setkat dětské baseballové týmy z celé České republiky, což není v tomto sportu běžné,“ vysvětlila důvody podpory baseballových turnajů Dana Řezníková, ředitelka marketingu a PR společnosti Pioneer Investments ČR a SR.
Baseball je týmová hra, při níž se útočící pálkař snaží zasáhnout míč nadhozený bránícím nadhazovačem. Ve hře proti sobě stojí dvě družstva, která jsou tvořena vždy devíti hráči. Cílem hry je získat více bodů, než má soupeřící tým. Pokud pálkař oběhne všechny čtyři mety, aniž by byl vyautován, jeho družstvo získává bod.

Pioneer Investments, Praha