Pioneer Investments v ČR podpořil benefiční plavání pro hendikepované

Počátkem října 2010 předal zástupce britské velvyslankyně Mike Moon ředitelce občanského sdružení Asistence Vlastě Stupkové šek v hodnotě 133 464 Kč, které se podařilo získat v rámci akce Vltava Asistence 2010 - charitativního projektu na podporu osob s těžkým zdravotním postižením. Jedním z finančních partnerů projektu byla investiční skupina Pioneer Investments v ČR.

Plavecký sto sedmdesáti pěti kilometrový maraton z Českých Budějovic do Prahy se anglickému dobrodruhu Paulu Whitakerovi podařilo uplavat za téměř tři týdny. Během plavby si mohli lidé symbolicky „zakoupit“ libovolný úsek Vltavy a finanční obnos zaslat na účet občanského sdružení Asistence, které již 15 let poskytuje služby především studentům a absolventům škol Jedličkova ústavu. Posláním Asistence je pomoci hledat lidem s tělesným a kombinovaným postižením jejich vlastní cestu, jak se zapojit v běžném životě.

Paul Whitaker pochází z jižní Anglie. Do České republiky přijel v roce 1994 jako učitel angličtiny. V roce 2001 odjel do Spojených arabských emirátů, kde učil dva a půl roku na vysoké škole. Poté se vrátil do Prahy a založil svoji firmu. Nyní spojuje své znalosti jako lektor, školitel, překladatel, zkoušející a autor výukových textů. Celoživotně je aktivním sportovcem.

Pioneer Investments, Praha