Třetí ročník evropské kolokvie, tentokrát v Benátkách

Již potřetí v řadě uspořádala investiční skupina Pioneer Investments setkání evropské kolokvie.
25. a 26. listopadu 2008 se v Benátkách sešli významní ekonomové z celého světa, aby zde s novináři a odbornou veřejností diskutovali o vývoji celosvětové ekonomiky a investování.

Pozvání Pioneer Investments přijali přední osobnosti. Přednášeli zde například Michael Spence, nositel Nobelovy ceny za ekonomii v roce 2001, Robert Wescott, prezident Keybridge Research LLC a ekonomický poradce Billa Clintona, nebo Robert M. Sollow, nositel Nobelovy ceny za ekonomii v roce 1987. První setkání proběhlo v Praze v roce 2006. Na úspěch konference o rok později navázala kolokvie ve Vídni.

Michael Spence, nositel Nobelovy ceny za ekonomii z roku 2001, uvedl, že by investor neměl nakupovat to, čemu nerozumí. V tom jsou podle něj a dalších odborníků příčiny aktuální finanční krize. Podle expertů jsou investoři zklamaní, a proto se nyní obracejí zejména ke krátkodobým garantovaným produktům. Finančníci si však myslí, že po obnovení důvěry budou z této situace těžit také podílové fondy, protože jsou transparentní co se strategie, majetku i nákladů týká.

Pioneer Investments, Praha