Pioneer Investments opět podpoří stipendijní program pro nadané středoškolské studenty

Skupina Pioneer Investments v České republice již potřetí podpořila vybraného studenta stipendijního programu pro středoškolské studentky a studenty Nadace Open Society Fund Praha. Šek ve výši
50 000 Kč předal zástupkyni nadace paní Zdence Almerové v přítomnosti studenta tanvaldského gymnázia Jana Indráčka pan Petr Šimčák, ředitel obchodu a marketingu Pioneer Investments v České republice. Předání se uskutečnilo u příležitosti závěrečného turnaje Celebrity Golf & Charity Cup v malebném prostředí Astoria Golf Club Cihelny 27. července 2007.

Nadace Open Society Fund Praha vyhlásila výsledky již 14. ročníku stipendijního programu. Ve spolupráci se zahraničními partnery - britským The Headmasters´ and Headmistresses´ Conference a americkým American Secondary Schools for International Students and Teachers. Toto stipendium umožní roční studium na soukromých středních školách ve Velké Británii a v USA. I letos se na finanční podpoře programu podílela skupina Pioneer Investments v České republice.

O získání stipendia na příští akademický rok usilovalo sto dvacet studujících ze středních škol. Na základě výsledků jazykových testů a osobních pohovorů se zástupci zahraničních škol byli vybráni dva chlapci a čtyři dívky pro pobyt v USA a tři studenti se třemi studentkami pro pobyt ve Velké Británii.

Těmto mladým lidem poskytují zahraniční školy stipendium řádově ve výši 35 000 amerických dolarů resp. 27 000 liber, které pokrývá náklady na školné, ubytování a stravování. Přesto je pro řadu rodin pobyt jejich dětí velkou finanční zátěží. Rodina musí zaplatit ostatní životní náklady spojené s nákupem učebnic, pojištěním, cestovným, kapesným a podobně.

Mezi studenty, kteří by z výše uvedených důvodů stipendium nemohli využít, patří žák tanvaldského gymnázia Jan Indráček. Právě on proto získal finanční podporu od Pioneer Investments v České republice. Jan je nejstarší ze čtyř sourozenců, studuje na gymnáziu v Tanvaldě a připravuje se na roční pobyt na prestižní Chigwell School v Essexu. O tom, že patří mezi talentované studenty, svědčí i fakt, že je členem Mensy. Pravidelně se úspěšně účastní soutěží nejen v matematice a fyzice, ale získal i třetí místo v regionálním kole anglické konverzace. Rozhoduje se mezi tím, zda v budoucnu studovat matematiku, fyziku a nebo práva.

„Velmi nás těší, že můžeme Honzovi alespoň malým dílem pomoci k dosažení jeho cíle. Myslím, že je třeba podporovat mladé, talentované lidi v jejich cestě za vzděláním právě v tomto věku, kdy jsou mimořádně vnímaví k rozdílům a novým zkušenostem. Výrazně se tak formuje jejich osobnost a rozšiřují obzory. Domnívám se, že náš národ potřebuje vzdělanou a kulturní elitu a zkušenosti z mezinárodní špičkové vzdělávací instituce rozhodně nejsou k zahození. Věřím, že i díky naší pomoci se Honza stane jednou skvělým odborníkem ve svém oboru a člověkem, pro kterého nebude problém obstát v ohromné mezinárodní konkurenci nejen po odborné, ale i lidské stránce.“ říká Petr Šimčák z Pioneer Investments v České republice.

Pioneer Investmets, Praha