PRAHA BUDE HOSTIT EVROPSKÉ KOLOKVIUM

28.11.2006, Praha, Česká republika

Ve dnech od 29. listopadu do 1. prosince bude Praha hostit Evropské kolokvium o nových aspektech rovnováhy evropské ekonomiky. Kolokvium, jehož pořadateli jsou skupina Pioneer Investments a ISEO (Institute for Studies on Economics and Employment), se uskuteční pod záštitou prezidenta České republiky Václava Klause. Kolokvium bude koncipováno do tří diskusních panelů, kterým budou předsedat laureáti Nobelovy ceny James Heckman, Edward Prescott a Joseph Stiglitz. Diskusního fóra se dále účastní přední ekonomové a manažeři z USA i Evropy.


Jednotlivé diskusní panely budou tématicky zaměřeny na následující témata: udržitelnost západních welfare systémů, nové horizonty globální ekonomiky a stav světového uspořádání ve světle výzev globální ekonomiky.


Mezi několika sty účastníky budou přítomni zástupci předních zahraničních médií a významní hosté. Cílem Evropského kolokvia v Praze je vytvoření permanentního evropského diskusního fóra, které bude přispívat k porozumění, ale především řešení stěžejních ekonomických výzev a příležitostí nadcházejícího období.

Pioneer Investments, Praha