Vzdělávací projekt Finanční akademie Pioneer Investments se do Neveklova vrací už třetím rokem

Studenti obchodní akademie v Neveklově se na konci února sešli na přednášce o investování pod hlavičkou projektu Finanční akademie Pioneer Investments. V letošním školním roce se jednalo již o druhé setkání a o světě investic se žáky diskutoval Tomáš Grégr, manažer Pioneer Investments pro prodej a distribuci.

„Se studenty Obchodní akademie Neveklov se v rámci Finanční akademie setkáváme již od roku 2012, a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že jsou to setkání příjemná a inspirující pro obě strany. Tentokrát jsme se studenty 2. a 4. ročníku probrali základy investování, včetně psychologických aspektů, které ovlivňují rozhodování investorů, i nejčastějších chyb,“ říká přednášející Tomáš Grégr a dodává: „Velmi mě těší, že se opět podařilo studenty zaujmout a že byli aktivními partnery v diskuzi. Je zřejmé, že profesoři ekonomických předmětů odvádějí poctivou práci, která se odráží ve vysoké finanční gramotnosti studentů napříč ročníky. Neveklovští mají velmi dobře nakročeno nejen do světa investic.“

Škola po pozitivních zkušenostech z minula i letos využila nabídku skupiny Pioneer Investments, která se tak s Finanční akademií vrací na OA v Neveklově již třetím rokem. Možnost získat povědomí jak o základních pojmech investování, tak o reálném světě velkých investic a o aktuálním ekonomickém dění tak měly další ročníky středoškoláků.

Investiční skupina Pioneer Investments realizuje vzdělávací projekt Finanční akademie pro studenty již sedmým rokem. Jeho hlavním cílem je poutavou diskusí přiblížit mladým lidem téma ekonomiky ve vztahu k reálnému životu. Přednášky jsou pro školy zcela bezplatné a zapojují se do nich zaměstnanci společnosti i širší management. Finanční akademie již pátým rokem úspěšně funguje i na Slovensku.

Pioneer Investments ČR