Účastníci sedmého kolokvia Pioneer Investments se sešli ve vídeňském Hofburgu

V prostorách císařského paláce Hofburg ve Vídni se 12. listopadu sešli účastníci sedmého ročníku kolokvia investiční skupiny Pioneer Investments. Letos v pořadí již druhé prestižní setkání tentokrát nabídlo pohled na aktuální vývoj monetární politiky a strukturální reformy jako pomoc při oživení světové ekonomiky. Pozvání na investiční konferenci opět přijali odborníci z řad laureátů Nobelovy ceny, významných akademiků a klíčových osobností mezinárodních finančních institucí, jako je Evropská centrální banka (ECB).

Guvernér Rakouské národní banky a člen rady guvernérů ECB profesor Ewald Nowotny a Thomas J. Sargent, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2011 a poradce Fedu, diskutovali s Giordanem Lombardem, ředitelem investic a zástupcem generálního ředitele Pioneer Investments, o současných nástrojích využívaných v monetární politice a strukturálních reformách. Předvedli také, jak by mohly makroekonomické faktory ovlivnit úrokové sazby, spready a volatilitu, které budou klíčové pro investiční rozhodování. Ve svých příspěvcích se zamýšleli nad budoucností finančních trhů a nad konkrétními strukturálními změnami, které by mohly přispět k jejich oživení.

„Vídeňské kolokvium bylo v letošním roce již druhou investiční konferencí tohoto formátu, kterou naše skupina uspořádala.Chtěli jsme reagovat na aktuální události a vytvořit možnost diskutovat v rámci odborného fóra na téma monetární politiky, které se v posledních měsících dotklo významně řady nejen evropských ekonomik. Za dobu své existence se naše globální kolokvia etablovala jako diskusní platforma té nejvyšší kvality a pro zúčastněné odborníky jsou vždy velkou výzvou i přínosem,“ říká Roman Pospíšil, generální ředitel společností skupiny Pioneer Investments v ČR a SR.
Ve speciálním bloku s názvem „Klient v centru pozornosti“ věnovaném výzvám a příležitostem, jimž investoři čelí v současném cyklu monetární politiky, debatovali přední odborníci o tom, jak poskytovat řešení a podporovat domácnosti v prostředí nízkých výnosů a pomoci jim připravit se na riziko růstu úrokových sazeb.

Mezi účastníky, kteří v rámci letošního kolokvia přednesli své příspěvky, patřili:

• Ewald Nowotny, guvernér rakouské centrální banky a člen rady Evropské centrální banky,
• Thomas J. Sargent, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2011 a poradce Fedu,
• Prof. Axel Börsch-Supan, Ph.D., profesor makroekonomie a veřejné politiky z mnichovského Institutu sociálního práva a politiky Maxe Plancka, člen Německé národní akademie věd,
• Willibald Cernko, generální ředitel UniCredit Bank Austria,
• Werner Kretschmer, generální ředitel Pioneer Investments Austria, generální ředitel pro region Austria & CEE
• Giordano Lombardo, ředitel investic a zástupce generálního ředitele Pioneer Investments.

Pioneer Investments CR