Pioneer Funds – Multi Asset Real Return: balancovaný fond od Pioneer Investments, který může nahradit desítku dalších

Pioneer Funds – Multi Asset Real Return, balancovaný fond z lucemburské rodiny Pioneer Funds je od července klientům skupiny Pioneer Investments v ČR nově k dispozici nejen v eurové a dolarové třídě, ale také v měnové třídě zajištěné do české koruny. Hlavním cílem fondu je přinést vyšší výnos, než je inflace v USA, a to v každé fázi ekonomického cyklu, pomocí aktivní správy a unikátní diverzifikace napříč všemi hlavními třídami aktiv.


„Růst inflace často přichází náhle a nečekaně, takže pak i mírný, opakovaný nárůst cen může na našem majetku napáchat značné ztráty. Tomuto trendu čelí Pioneer Funds – Multi Asset Real Return rozložením portfolia do mnoha typů investic, u nichž je portfolio manažer přesvědčen, že v současném ekonomickém prostředí nabízejí nejlepší ochranu proti inflaci a současně také nejlepší poměr výnosu a rizika. Právě díky širokému spektru aktiv lze tímto balancovaným fondem nahradit investice do desítky dalších,“ uvádí Petr Šimčák, ředitel obchodu Pioneer Investments, a dodává: „Tradiční zdroje výnosů díky nulovým úrokům vysychají a je tedy třeba hledat inteligentní a bezpečné alternativy. Jsem proto rád, že se Pioneer Funds – Multi Asset Real Return nově dostává do produktové nabídky také v České republice, a navíc i v měnově zajištěné třídě v českých korunách.“
Pioneer Funds – Multi Asset Real Return usiluje o dosažení kapitálového zhodnocení a příjmů ve skutečných hodnotách (tj. upravených o inflaci v USA) ve střednědobém až dlouhodobém horizontu. Vedle akcií může investovat do dluhopisů, komodit a několika typů speciálních dluhopisů, které využívají pohyblivé úrokové sazby nebo jsou vázány na mimořádné události jako přírodní katastrofy apod. Na konci letošního června tvořily jeho portfolio ze 44% akcie a z 39% dluhopisy, zbývající část pak reálná aktiva (12%) a hotovost (5%).
Pioneer Funds – Multi Asset Real Return je řízen týmem zkušených investičních profesionálů, v čele s investičním ředitelem a portfolio manažerem s třicetiletou zkušeností s investováním Kennethem J. Taubesem a hlavním portfolio manažerem Michelem Garauem, který v investiční sféře působí již 29 let.
Více informací naleznete na webových stránkách skupiny Pioneer Investments v ČR www.pioneerinvestments.cz

Pioneer Investments, Česká republika