Jak investují rodiče dětem ve světě a u nás? I to zajímalo neveklovské studenty…

Náklady na výchovu dítěte jsou mnohdy srovnatelné s pořízením nového bydlení. Nejen tento překvapivý fakt zaujal studenty Obchodní akademie v Neveklově v rámci další ze série přednášek skupiny Pioneer Investments zaměřených na zvyšování finanční gramotnosti ve školách. Zkušení odborníci studentům čtvrtého ročníku mimo jiné přiblížili, jak do budoucnosti a vzdělání svých dětí investují rodiče ve světě i u nás, či proč je dobré investovat, chceme-li si zachovat důstojnou životní úroveň také ve stáří.

Přednáška byla zaměřena především na principy investování a jeho významu jako ochrany před inflací. Na pomyslné ose rizika a výnosu pak Roman Dvořák z Pioneer Investments ČR, studentům představil různé typy investičních možností a jejich využití, čas věnoval také výkladu často používaných finančních pojmů, jakými jsou např. diverzifikace či likvidita.

„Ve třídě jsme hovořili mimo jiné i o tom, jak je při investování důležité dodržovat disciplínu a proč ve vyspělých ekonomikách začínají rodiče svým dětem investovat už od narození,“ uvedl Roman Dvořák, analytik produktů a trhu Pioneer Investments ČR a dodal: „Neveklovští studenti se ukázali jako velmi bystří a dobře orientovaní v aktuální ekonomické problematice. V rámci interaktivní hry, při které si mohli zábavnou formou ověřit své znalosti z oblasti investování a finančních trhů, uspěli téměř bezchybně.“

„Do Neveklova jsme se s Finanční akademií podívali už podruhé a dle zpětné vazby od profesorů se nám i tentokrát podařilo studenty zaujmout, což nás velmi těší,“ doplnila Dana Řezníková, ředitelka marketingu a PR Pioneer Investments ČR a bývalá studentka Obchodní akademie Neveklov.

Investiční skupina Pioneer Investments realizuje vzdělávací projekt Finanční akademie pro studenty již šestým rokem. Hlavním cílem tohoto dlouhodobého projektu je poutavou diskusí přiblížit mladým lidem téma ekonomiky ve vztahu k reálnému životu. Přednášky jsou pro školy zcela bezplatné a zapojují se do nich zaměstnanci společnosti i širší management. Kromě České republiky Finanční akademie funguje již několik let i na Slovensku.Roman Dvořák z Pioneer Investments ČR přednáší studentům obchodní akademie v Neveklově


Pioneer Investments